• چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد

کاهش 35درصدی مصرف آب کشاورزی با بهره برداری از طرح ابتکارات سبز کشاورزی پایدار

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از کاهش 35درصدی مصرف آب کشاورزی با اجرای طرح ابتکارات سبز پایدار در محدوده عملیاتی زاگرس مرکزی خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد، جعفر گوهرگانی در نشست آمایش سرزمینی استان افزود: طرح ابتکارات سبز کشاورزی پایدار در محدوده عملیاتی زاگرس مرکزی در حال اجراست.
وی بیان کرد: این طرح در دو روستای شهرستان دنا از سال 1393 شروع شده است که 38هزار و 450بهره بردار دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: طرح ابتکارات سبز در استانهای منطقه زاگرس مرکزی شامل فارس، اصفهان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد را پوشش می دهد که محل اجرای آن در استان کهگیلویه و بویراحمد مناطق آبخیز مدیریتی بویراحمد و دنا را پوشش می دهد.
گوهرگانی تصریح کرد: این طرح مجموعا 100هزار هکتار از اراضی و باغات استان را شامل می شود که بالغ بر 70هزار هکتار از آنها اراضی زراعی و بیش از 24هزار هکتار نیز اراضی باغی هستند.
وی ادامه داد: از مجموع 70هزار هکتار اراضی زراعی مشمول این طرح 51هزار هکتار مربوط به شهرستان بویراحمد و 19هزار هکتار نیز مربوط به شهرستان دنا است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: همچنین 16هزار هکتار از مجموع اراضی باغی مورد پوشش این طرح به شهرستان بویراحمد و هشت هزار هکتار نیز به شهرستان دنا مربوط می شود.
گوهرگانی تاکید کرد: کاهش 35درصدی مصرف آب کشاورزی، کاهش حداقل 50درصدی نسبت به مصرف کودهای شیمیایی، آفت کش ها و سموم شیمیایی در مصارف کشاورزی، افزایش 20درصدی شاخص درآمد در واحد سطح، پوشش حداقل 10درصدی عرصه تحت پوشش کشاورزی ارگانیک و پوشش حداقل 70 درصدی کشاورزی تحت استاندار عملیات صحیح کشاورزی از جمله نتایج شاخص بهره برداری از طرح ابتکارات سبز کشاورزی در محدوده عملیاتی زاگرس مرکزی هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: