• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-2914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

یک منتخب پنجمین دوره شورای شهر یاسوج:

شهر یاسوج به عنوان «پایتخت طبیعت ایران» حال و روز خوشی ندارد

یک منتخب دوره پنجم شورای شهر یاسوج گفت: مهم­ترین برنامه­ام توسعه پایدار در شهر یاسوج است.

فرشاد نگین­تاجی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: مهم­ترین برنامه بنده به عنوان منتخب شورای شهر یاسوج بحث توسعه پایدار در شهر بخصوص در حاشیه آن است.

وی بیان کرد: قطعا شورای پنجم شهر یاسوج برنامه­های دقیقی برای شهر دارد، بنده خود در حوزه­های معماری و شهرسازی برنامه­های زیادی برای توسعه آتی شهر یاسوج دارم.

این منتخب شورای شهر یاسوج خاطرنشان کرد: شهر یاسوج به عنوان پایتخت طبیعت ایران حال و روز خوشی ندارد و قاعدتا وقتی صحبت از پایتخت طبیعت می­شود این موضوع نیاز به زیرساختهایی از جمله در حوزه گردشگری، ورودی و خروجی­ها، زیباسازی بدنه ها و کف­ها، خط آسمان و اختصار شهر به کوه­پایه ها و بالعکس دارد.

نگین­تاجی تصریح کرد: هم­چنین متاسفانه هنوز بحث تاسیسات، سرمایه­گذاری­های و توسعه گردشگری شهر یاسوج آنگونه که شایسته است، صورت نگرفته است. لکه گذاری­ها و جانمایی های فضاهای اقامتی، تفریحی و خدماتی نیز دچار اشکال هستند.

وی ادامه داد: اشکالاتی که در طرح ترکیبی شهر یاسوج وجود دارد، کنترل نکردن پیرامون شهر یاسوج، نبود تعامل میان شهروند و مدیریت شهری وجود دارد از جمله مسائلی هستند که باعث حاشیه­نشینی در شهر یاسوج شده اند.

این منتخب شورای شهر یاسوج با بیان اینکه توزیع امکانات در همه مناطق شهر یاسوج متوازن نبوده است، عنوان کرد: یکی از شاخصه­های توسعه پایدار عدالت­محوری در خصوص تراکنش فضاهای خدماتی، تفریحی و ارائه دهنده خدمات عمومی هستند که متاسفانه در بحث تراکنشها دچار اشکال هستیم.

نگین­تاجی تاکید کرد: همچنین در بحث خدمات­رسانی در محیط­های شهری نیز این موضوع همه جا به یک نسبت انجام نشده است که البته این مربوط به دوره­ای خاصی نیست و به صورت کلی اتفاق افتاده است.

وی گفت: من معتقدم طراحی، اجرا و مدیریت شهری با مردم و برای مردم است اگر خواسته­ها و نیازهای مردم مورد توجه قرار بگیرند قطعا بخش عمده­ای از مشکلات در این زمینه حل شده اند.

این منتخب شورای شهر با بیان اینکه توسعه فضای سبز برای همه شهروندان یاسوجی به صورت عادلانه توزیع نشده است، افزود: متاسفانه در بحث توزیع فضای سبز ما حاشیه رودخانه بشار منطقه پارک­ ساحلی از شرق تا غرب را به عنوان آستر فضای سبز تعریف کرده­ایم در صورتی که عملا این زمینه برای شهرداری وجود دارد که در بعضی مناطق پارکها و فضاهای سبز محله­ای ایجاد کند که هم از ترافیک ماشینی و انسانی جلوگیری کند و هم خدمات شهری در خود محله ارائه دهد تا همه بتوانند در محله­های خود از فضای سبز استفاده کنند.

نگین­تاجی بیان کرد: ما نباید مدیریت شهری را تنها مختص شهرداری بدانیم بلکه مدیریت شهری شامل دفتر امور فنی، نظام مهندسی، اداره راه و شهرسازی و شهرداری است و زمانی می­توانیم ادعا کنیم که در حوزه معماری و فضاهای شهری اقداماتی صورت می­گیرد که تعامل میان این دستگاهها صورت بگیرد که از استاندار محترم استان کهگیلویه و بویراحمد تقاضا داریم تا این تعامل را پیگیری، ایجاد و اعمال کند.

وی تصریح کرد: بهترین حالت نیز اینست که شورای شهر و شهرداری که آنها قرار می­دهند اهل تعامل با دستگاههای مربوطه باشد و  بیشتر به سمت تعاملات انسانی پیش برویم.

این منتخب شورای شهر یاسوج عنوان کرد: طرح تفضیلی شهر یاسوج، ترافیک شهری، حاشیه­نشینی، ساختهای نابه­جای اطراف شهر، نداشتن فضاها و امکانات کافی برای گردشگری و سیمای ناصحیح شهری از جمله مهم­ترین مشکلات این شهر هستند.

نگین­تاجی با اشاره به اینکه بنده به جناح­های سیاسی کاری ندارم، اضافه کرد: هنوز به صورت رسمی در مورد شهردار صحبتی نشده است که در این زمینه باید با تمام اعضای شورا جلسه و تصمیم نهایی گرفته شود. تخصص، تهعد و مردم­داری مهم­ترین معیارهای انتخاب شهردار هستند.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: