• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 983-8990-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

دست‌های خالی برای مهار آتش سوزی جنگلهای "دُراک" بهمئی/آتش همچنان ادامه دارد

عکس تزئینی است

بخشدار مرکزی بهمئی گفت: آتش سوزی جنگلهای ارتفاعات"دُراک" این شهرستان هنوز کامل مهار نشده است.

«علی کرم صدیقی فر» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: در تلاش هستیم که دهیاران، کارمندان ادارات و نیروهای مردمی را به محل آتش سوزی اعزام کنیم که تا ظهر امروز اتش سوزی کامل مهار و خاموش شود.

وی اظهارکرد: آتش سوزی از عصر روز شنبه شروع شده بود که ساعت 4 بامداد روز بعد مهار شد، آخر شب( حدود ساعت 24) روز یکشنبه مجدد شعله ور شد و همچنان ادامه داد اماد امیدواریم تا ظهر امروز مهار شود.

بخشدار مرکزی بهمئی خاطرنشان کرد: منطقه محل اتش سوزی صعب العبور و دسترسی به آن سخت است و اطفاء کنندگان آتش باید حدود سه ساعت را تا رسیدن به محل پیاده روی کنند به همین دلیل دیروز درخواست بالگرد داده ایم اما هنوز پاسخ مثبت داده نشده است.

صدیقی فر تصریح کرد: علت آتش سوزی مشخص نیست و رد حال بررسی است و تاکنون طبق براورد اولیه نیروهای منابع طبیعی حدود 10 هکتار جنگل و مرتع طعمه حریق شد.

وی ادامه داد: طی سالجاری حدود 7 مورد آتش سوزی در شهرستان بهمئی رخ داد که خساراتی به جنگلها و مراتع شهرستان وارد کردند.

بخشدار مرکزی بهمئی عنوان کرد: از نیروهای مردمی و دهیاران و شوراها که با دست خالی به خاموش کردن آتش سوزی جنگلهای شهرستان کمک می کنند تشکر ویژه داریم.

صدیقی فر بیان کرد: تجهیزات و امکانات اطفاء حریق برای مهار اتش سوزی ها در شهرستان نداریم و ستاد بحران شهرستان نیاز به تجهیز دارد.


انتهای پیام