• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-1584-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

خرید 45هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کهگیلویه و بویراحمد از خرید 45هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این استان خبرداد.

سید علی صادق فروزنده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: سطح زیر کشت گندم دیم و آبی استان 100هزار هکتار است.

وی با بیان اینکه برداشت بیش از ۱۵۰ هزار تن گندم در استان پیش بینی می شود، اظهارکرد: پیش بینی خرید ۶۲ هزار تن گندم سیلوی مازاد بر نیاز کشاورزان وجود دارد که با توجه به بارش های بهاری احتمال افزایش تا 75 هزار تن نیز وجود دارد.

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: نسبت به مدت مشابه سال قبل تاکنون قریب به 100درصد افزایش خرید گندم در استان داریم.

فروزنده تصریح کرد: تا امروز سه شنبه، 21 خرداد ماه 45هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان به مبلغ 79 میلیارد تومان خرید و در سامانه ثبت شده است.

وی ادامه داد: تا 15 خرداد ماه حدود 62 میلیارد تومان بهاء گندم خریداری شده از کشاورزان استان پرداخت شده است.

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ظرفیت ذخیره سازی گندم استان 60 هزار تن در سیلوهای استاندارد یاسوج و گچساران است.

فروزنده بیان کرد: قیمت هر کیلوگرم گندم معمولی یک هزار و ۷۰۰ و گندم دروم یک هزارو ۷۷۰ تومان تعیین شده که علاوه برکار خرید تضمینی به ازای حمل هر تن گندم خریداری شده تا مراکز این شرکت ۲۰ هزار تومان (یارانه کرایه حمل) به کشاورزان پرداخت می‌شود .

وی اضافه کرد: تا کنون بیشترین گندم خریداری شده استان در شهرستانهای کهگیلویه و گچساران بوده است.


انتهای پیام