• چهارشنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-1087-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

عزاداری ۲۸صفر در ۵ بقعه متبرکه کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به صورت ویژه مراسم عزاداری ۲۸ صفر در ۵ بقعه متبرکه این استان برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد حجت‌الاسلام قاسم مومنی‌شاد با تسلیت ایام حزن‌انگیز ۲۸ و ۲۹ صفر اظهار کرد: مراسم عزاداری رحلت جانسوز حضرت رسول الله(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) در پنج بقعه متبرکه این استان برگزار شد.
وی گفت: همزمان با ۲۸ صفر و در دومین روز از هفته وقف مراسم رحلت رسول الله(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) در سطح بقاع متبرکه استان برگزار شد.
این مسؤول ادامه داد: در روز ۲۸ صفر مصادف با رحلت پیامبر گرامی اسلام در بقاع متبرکه استان کهگیلویه و بویراحمد مراسم عزاداری با حضور پرشور جوانان و سایر اقشار برگزار شد.
معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: مراسم عزاداری پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام حسن مجتبی(ع) در بقاع متبرکه امامزاده مختار (ع) ، امامزاده عبدالله(ع) شهر یاسوج، بقعه متبرکه سید صفدر(ع) طولیان شهرستان کهگیلویه و حرم مطهر حضرت بی بی حکیمه(س) شهرستان گچساران و بقعه متبرکه آقامیر(ع) شهر دهدشت بصورت خاص برگزار شد.
وی گفت: امامزاده شاخص برای مراسم عزاداری روز ۲۸ صفر امامزاده مختار(ع) شهرستان بویراحمد است.
حجت‌الاسلام مومنی شاد با بیان اینکه در این مراسم زیارت حضرت رسول(ص) قرائت شد ادامه داد: در حدیثی از حضرت محمد (ص) آمده است که فرمودند:«هر کس مرا زیارت کند چه در حال حیات و چه در حال ممات من در قیامت او را زیارت می‎کنم و او را از وحشت روز قیامت نجات خواهم داد».
وی با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) با ترویج اخلاق و کردار کریمانه در طول نبوت خود موفق شدند دل‎های گمراه بسیاری را شیفته مکتب اسلام کنند افزود: ظهور اسلام در پرتو مجاهدت‌های نبی اسلام(ص) شکل گرفت که دستاوردهای بی‎شمار و پیشرفت‎های همه جانبه‎ای را نصیب بشریت کرد.

انتهای پیام