• چهارشنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-287-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

موافقت با احداث مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با احداث مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان در یاسوج موافقت شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد عزیز فیلی در کمیته فرهنگی یادمان های دفاع مقدس استان، افزود: موافقت کلی برای احداث «مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان» در محل پارک مهرورزی یاسوج انجام شد .

وی اظهارکرد: این مرکز در زمینی به مساحت چهار هکتار و زیربنای یک هزار و ۳۰۰ مترمربع جانمایی شده و برای طراحی کارهای فنی ومعماری آن مشاور انتخاب شده است .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: برآورد اولیه اعتبار این یادمان حدود ۳۷۰ میلیارد ریال است وبه عنوان یک مکان مهم فرهنگی مورد استفاده قرار می گیرد .

  فیلی با بیان اینکه، این مرکز فرهنگی در ۲ فاز احداث می شود، خاطرنشان کرد: تامین اعتبار این یادمان از محل ردیف ملی و از اعتبارات استانی، کمک های شهرداری و بنیاد حفظ آثار و نشر دفاع مقدس است .

وی اضافه کرد: برنامه توسعه یادمان شهدای گمنام یاسوج در محل پارگ جنگلی و احداث جاده دسترسی از امام زاده عبدالله(ع) و آبشار یاسوج در دستور کار قرار گرفته است و برای این منظور یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار اختصاص داده شد.


انتهای پیام