• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-2484-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

بهره برداری از طرح ۲۵۰ هکتاری آبیاری تحت فشار اراضی کشاورزی "کوشک" بویراحمد

طرح ۲۵۰ هکتاری آبیاری تحت فشار اراضی کشاورزی روستای "کوشک" از توابع شهرستان بویراحمد با حضور استاندار، نمماینده بویراحمد و دنا و مسئولان استاین و محلی افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی محمد احمدی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه افتتاح این طرح گفت: این طرح با اعتبار سه میلیارد تومان اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه در مرحله نخست پروژه آبرسانی ۱۲کیلومتر و ۳ مخزن با اعتبار ۳ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید، افزود: دولت در راستای خدمات‌رسانی به جامعه روستایی اقدامات مطلوبی انجام داده است .

احمدی بیان کرد: امید است افتتاح این پروژه نقش موثری در ارتقای ورودی آب به بخش کشاورزی مردم منطقه ایفا کند .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه طرح آبیاری تحت فشار روستای کوشک شهریورماه سال گذشته کلنگ زنی و آغاز شد، بیان کرد: این طرح با تلاش مجموعه همکاران جهادکشاورزی شهریورماه امسال نیز به بهره‌برداری رسید .

همچنین الیاس تاج الدینی، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین گفت: سطح زیر کشت طرح آبیاری تحت فشار روستای کوشک 250 هکتار است که از این میزان 150 هکتار بصورت نوار تیپ و 100هکتار بصورت قطره ای اجرا شده است.

وی افزود: این طرح با اعتباری بالغ بر سه میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و مشارکت های مردمی اجرا شده که دو میلیارد و 500 میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و 500 میلیو.ن تومان با مشارکت بهره برداران بوده است.

تاج الدینی با بیان اینکه این طرح با توجه به کم بارشی ها و خشکسالی های اخیر در راستای مدیریت آب در استان اجرا شده است، اظهارکرد: با بهره برداری از این طرح برای 50 نفر اشتغالزایی ایجاد شده است و همچنین 370 بهره بردار دارد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با اجرای این طرح یک میلیون متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی می شود.

تاج الدینی عنوان کرد: با مجهز شدن 250 هکتار از اراضی کشاورزی "کوشک" بویراحمد در مجموع اراضی کشاورزی استان مجهز به سیستم نوین آبیاری تحت فشار و قطره ای به 32 هزار هکنتار می رسد.

وی اضافه کرد: هم اکنون 46 درصد اراضی کشاورزی آبی استان به سیستم نوین آبیاری مجهز است.


انتهای پیام