• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-2284-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

رتبه نهم کهگیلویه و بویراحمد در زمینه تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با پرداخت کامل مبلغ 468 میلیارد تومان برای 8 هزار و 300 نفر فرصت شغلی ایجاد می‌شود .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد پروانه نیک‌مرام سه شنبه، 20 شهریور ماه در نشست کارگروه اشتغال با اشاره به رتبه نهم استان در زمینه تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری گفت: سهم تسهیلات روستایی و عشایری استان در سال جاری 214 میلیارد تومان است که در فاز اول 107 میلیارد تومان پرداخت شده و فاز دوم با همین میزان تسهیلات نیز مهر ماه امسال پرداخت می‌شود .

وی اظهارکرد: شرط پرداخت فاز دوم تسهیلات حوزه روستایی و عشایری جذب کامل تسهیلات فاز اول توسط بانک‌ها است که 80 درصد تسهیلات جذب شده و انتظار داریم تا مهر ماه 20 درصد باقیمانده نیز جذب شود .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه 468 میلیارد تومان تسهیلات حوزه اشتغال روستایی و عشایری مصوب به بانک‌ها معرفی شده، خاطرنشان کرد: در حوزه اشتغال روستایی و عشایری 56 میلیارد تومان پرداخت شده که رقم پرداختی معادل 53 درصد سهم استان است .

نیکمرام تصریح کرد: با پرداخت کامل این میزان تسهیلات مصوب شده برای هشت هزار و 300 نفر در روستاها و مناطق عشایری شغل ایجاد می‌شود .

وی با بیان اینکه بیشترین سهم پرداختی تسهیلات در بویراحمد و گچساران با 61 درصد بوده، ادامه داد: کمترین سهم پرداختی متعلق به شهرستان‌های کهگیلویه و چرام است، ضمن اینکه 86 میلیارد تسهیلات در مرحله انعقاد قرار داد است .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: سهم شهرستان لنده از اعتبارات روستایی و عشایری سه میلیارد تومان بود که در حال حاضر مبلغ سه میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات جذب شده است .

نیکمرام اضافه کرد: در طرح کارورزی تاکنون 355 نفر دانش‌آموخته دانشگاهی قرار داد منعقد شده که پس از گذراندن دوره آموزشی در همان واحد مشغول به کار می‌شوند.


انتهای پیام