• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-6014-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

5000نفر پشت نوبت بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد هستند

مدیرکل بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۵۰۰۰ نفر پشت نوبت ورود به چرخه خدمات دهی بهزیستی استان وجود دارد که هدفگذاری هایی برای پوشش خدماتی برای آنها انجام شده است .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد سید علیرضا موسوی امجد پیش از ظهر پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته بهزیستی افزود: 6000 معلول از خدمات مستمر بهزیستی بهره می برند و 6000هزار زن سرپرست خانوار نیز مورد حمایت قرار دارند .

وی با اشاره به نرخ معلولیت در استان، اظهارکرد: نرخ معلولیت در استان بالاست و با بررسی این حوزه هدفگذاری برای جلوگیری از رشد آن انجام شد .

مدیرکل بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: انعقاد تفاهم نامه با مراکز آزمایشگاه ژنتیک محقق شده و چند طرح پژوهشی در جهت شناسایی علت و کاهش معلولیت ها اجرایی شد .

موسوی امجد از اجباری شدن مشاوره ژنتیک خبر داد و تصریح کرد: ‌پوشش زوج های جوان در این بخش محقق خواهد شد .

وی با بیان اینکه ۱۸هزار معلول در این استان وجود دارد، ادامه داد: همچنین بیش از ۴۰۰ خانواده دو و سه معلولی به بالا در استان داریم .

مدیرکل بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی ۲۰۰ تا ۳۰۰ کودک کار در استان و پوشش خدماتی این حوزه خبر داد و عنوان کرد: همچنین هدفگذاری هایی در حوزه توانمند سازی این بخش اجرایی شده است . بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان کمک به جامعه هدف در بخش کودکان کار و خانواده آنها انجام شده است .

موسوی امجد با اشاره به موضوع طلاق بیان کرد: طلاق پدیده اجتماعی است و برای علت یابی نیز باید دید اجتماعی داشت و در حوزه آسیب های اجتماعی شبکه ای از آسیب ها دخیل است .

وی تاکید کرد: ‌در این حوزه نگاه باید به سمت اجتماعی کردن و بکارگیری مشارکت های مردمی در کاهش آسیب ها باشد .

مدیرکل بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اهمیت تاب آوری اجتماعی، در نظر گرفتن زوایای مختلف برای کاهش آسیب های اجتماعی را ضروری دانست و گفت: مراکز مشاوره خصوصی و دولتی،  خط ۱۴۸۰ مشاوره ای، مراکز اورژانس اجتماعی و مرکز کاهش طلاق در شهرستان ها فعال شده و خدماتی با هدف کاهش طلاق را عملیاتی می کنند .

موسوی امجد افزود: همچنین پرونده های طلاق به مرکز مداخله در بحران بهزیستی ارجاع می شوند و کاهش مناسبی در حوزه طلاق استان داشته ایم.

وی با اشاره به عملکرد بهزیستی و برنامه های هفته بهزیستی در استان خاطرنشان کرد: افتتاح ۳۲ واحد مسکن معلولین، افتتاح 6 کیلینیک مددجویی، بهره برداری از یک مرکز ترک اعتیاد، فعال سازی گروه های همیار و افتتاح ۱۱ طرح اشتغالزایی طی این هفته انجام می شود .

مدیرکل بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح میز خدمت بهزیستی خبر داد و بیان کرد: یکی از مهمترین خدمات دولت تدبیر و امید میز خدمت خواهد بود و خدمات دهی به مددجویان بهزیستی نیز عملیاتی می شود .

موسوی امجد جشنواره معلولین، برگزاری برنامه کوهنوردی، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای معلولین، تئاتر خیابانی و اعزام ۱۰معلول نخبه برای دیدار با مسئولین کشوری را از دیگر برنتامه های این هفته در استان عنوان کرد .

وی با اشاره به فعالیت های انجام گرفته توسط بهزیستی، بیان کرد: همچنین تمام طرح و مناقصات و واگذاری ها از طریق سامانه تدارکات انجام می شود و دستگاه برتر این حوزه هستیم .

مدیرکل بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ارتقای مناسب سازی در حوزه معلولین، تصریح کرد: اجرای آسانسور با به روز رسانی و استاندارد سازی محقق شده است .

موسوی امجد با اشاره به ارتقای شاخص های اختصاصی و عمومی و رشد رتبه در ارزیابی ها، اضافه کرد: طی سال ۹۳ در ارزیابی شاخص ها از ۲۰۰۰ نمره تنها ۸۴ امتیاز کسب کرده بودبم که در سال ۹۴ و با تلاش های انجام گرفته این مورد به ۱۶۰۰ رسید و سال گذشته نیز بهزیستی استان موفق به کسب رتبه برتر شد.


انتهای پیام