• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1484-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در گفت و گو با ایسنا:

استخدام های فامیلی در دستگاههای دولتی کهگیلویه و بویراحمد را نه رد و نه تایید می کنم

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: استخدام های فامیلی و رابطه ای در دستگاههای دولتی و ادارات را نه رد و نه تایید می کنم.

"پروانه نیکمرام" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: برای ما بعنوان مدیر پسندیده نیست کسی که شرایط لازم را برای استخدام و بکارگیری در دستگاهی دارد را کنار بگذاریم و فامیل خودمان را سرکار بیاریم.

وی اظهارکرد: استخدام های رابطه ای و بدون ضابطه باعث دل مُردگی، نا امیدی و یاس مردم می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در گذشته نقش اداره کار در نظارت بر بکارگیری نیروها و استخدام در ادارات پر رنگ تر بود اما متاسفانه هم اکنون قانون گذار آزمون های استخدامی به دستگاهها واگذار شدند و نقش اداره کار را کم رنگ کرده است.

نیکمرام تصریح کرد: برای نظارت بر استخدام ها و بکارگیری نیرو در ادارات و دستگاهها تنها سامانه ای داریم که هر دستگاه باید استخدام و اشتغالزایی خود را در این سامانه ثبت کند.

وی ادامه داد: در بخش خصوصی برای استخدام و بکارگیری نیرو از طریق مراکز کاریابی ها نظارت کامل داریم اما در بخش دستگاههای دولتی چون از طریق آزمون برگزار می شود و خود دستگاه برگزار کننده آزمون است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در گذشته افراد و جویندگان کار از طریق اداره کار عبور می کردند و افراد براساس اولویت فارغ التحصیلی و ثبت نام کردن بکارگیری و استخدام می شدند.

نیکمرام اضافه کرد: با توجه به اینکه خودم با این موضوضع برخورد نکرده ام، استخدام های فامیلی و رابطه ای در دستگاههای دولتی و ادارات استان را نه رد و نه تایید می کنم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام غلامرضا مزارعی، رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد روز پنجشنبه، 31 خرداد ماه در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته قوه قضائیه گفت: دو سه تا از مدیران استان در خصوص استخدام فامیلی پرونده جاری دارند و چند مدیر هم هنوز تحت تعقیب هستند .

وی در خصوص استخدام های فله ای و فامیلی در برخی دستگاهها و ادارات افزود: اداره کل بازرسی و دادستان مرکز استان به این مساله ورود کرده اند و دو سه تا از مدیران پرونده جاری دارند به محض اینکه محرز شود که استخدام فامیلی داشته برخورد لازم صورت می گیرد.

حجت الاسلام مزارعی اظهارکرد: همچنین چند مدیر هم هنوز تحت تعقیب هستند و برخورد لازم انجام می شود.

 


انتهای پیام