• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-4914-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

برپایی630 پایگاه جمع‌آوری زکات فطریه در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: 630 پایگاه ثابت و سیار کمیته امداد در سراسر استان برای جمع‌آوری زکات فطریه و کفارات مردم مؤمن و خداجوی استان برپا می‌شود .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد فرید محبی در نشست ساماندهی جمع‌آوری زکات فطریه استان افزود: این نهاد به‌منظور جمع‌آوری زکات فطریه مردم مؤمن و خداشناس استان 60 هزار پاکت خاص جمع‌آوری فطریه و کفاره آماده و در اختیار مردم استان قرار داده است .

وی بابیان اینکه کمیته امداد به‌عنوان دبیرخانه شورای زکات متولی جمع‌آوری زکات فطریه مردم روزه‌دار است، اظهارکرد: به همین منظور 630پایگاه ثابت و سیار در سراسر استان برای جمع‌آوری زکات فطریه پیش‌بینی‌شده است .

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه سرفصل هزینه کرد زکات فطریه صرفاً جهت نیازمندان و فقرا است، خاطرنشان کرد: کمک به ایتام و خانواده‌های بی‌سرپرست، سالمندان، بیماران، ازدواج نیازمندان، تهیه سبد غذایی و کمک‌های معیشتی از مهم‌ترین موارد مصرف زکات فطریه در استان است .

محبی بابیان اینکه سال گذشته مردم نیکوکار استان 511 میلیون تومان زکات فطریه عام، سادات و کفارات خود را به دبیرخانه زکات کهگیلویه و بویراحمد پرداخت کردند، تصریح کرد: مبالغ جمع‌آوری‌شده فطریه در همان روز شمارش و در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرد .

وی ضمن تشکر از حضور پرشور خیران و نیکوکاران در برنامه‌های کمیته امداد، ادامه داد: مردم خیر و نیکوکار علاوه بر مراجعه حضوری به پایگاه‌های ثابت و سیار کمیته امداد جهت پرداخت زکات فطریه می‌توانند با شماره‌گیری #5*5*074*8877* فطریه خود را پرداخت کنند .

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در پایان بابیان اینکه طبق قانون زکات و اذن مقام معظم رهبری بحث جمع‌آوری زکات در اختیار کمیته امداد به‌عنوان دبیرخانه شورای زکات است، عنوان کرد: ادارات متقاضی جمع‌آوری زکات فطریه باید از دبیرخانه شورای زکات مجوز کتبی دریافت کنند که تاکنون جمعیت هلال‌احمر، بهزیستی، سازمان زندان‌ها و موسسه خیریه آبشار عاطفه‌ها در استان  این مجوز را دریافت کرده‌اند .

حجت‌الاسلام سیدعلی فتح میرمحمدی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: با توجه به دستورالعمل قانون زکات، کمیته امداد به‌عنوان دبیرخانه شورای زکات متولی جمع‌آوری زکات فطریه است و دستگاه‌های حمایتی دیگر باید از این نهاد مجوز بگیرند .

وی با اشاره به اینکه این جلسه به‌منظور ساماندهی جمع‌آوری زکات فطریه تشکیل‌شده، افزود: مبالغ جمع‌آوری‌شده در روز عید سعید فطر باید ساماندهی و به‌صورت متمرکز در حسابی که پیش‌بینی‌شده واریز و دبیرخانه بعد از جمع‌بندی به‌حساب اداراتی که در این امر مشارکت دارند واریز و به نیازمندان و مستمندان پرداخت شود.


انتهای پیام