• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-6690-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

افزایش دو برابری سرانه مطالعه در شهرستان گچساران

فرماندار گچساران گفت: از سال 93 تا کنون افزایش دو برابری سرانه مطالعه را در شهرستان گچساران شاهد هستیم.

به گزارش ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد عبدالرحیم رحیمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گچساران افزود: یکی از عوامل اساسی در ترویج فرهنگ مطالعه ایجاد انگیزه در مردم برای مطالعه و کتاب خوانی است.

وی بیان کرد: فضای فیزیکی و ساختمانی مناسب و تجهیزات ازعوامل مهم ایجاد انگیزه جهت توسعه مطالعه در جامعه  است.

فرماندار گچساران تصریح کرد: انجمن کتابخانه‌ها به عنوان بازویی توانمند جهت توسعه فرهنگ ارزشی کتابخوانی است.

رحیمی عنوان کرد: امروزه کتاب و کتابخوانی از مهم ترین ضروریات جامعه است و وظیفه هریک از ماست تا در جهت تحقق این امرمهم تلاشی مضاعف  کنیم.

وی ادامه داد: از سال 93 تا کنون افزایش دو برابری سرانه مطالعه را در شهرستان گچساران شاهد هستیم.

فرماندار گچساران خاطر نشان کرد: هرچند طی سالهای اخیر اقدامات خوبی در زمینه احداث کتابخانه و تجهیز این مکانها در سطح شهرستان صورت گرفته اما نیازمند تلاش بیشتر متولیان امر فرهنگی برای افزایش سرانه مطالعه است.

رحیمی با اشاره اهمیت گسترش  کتاب و کتابخوانی در سطح مدارس شهرستان بیان کرد: در 300مدرسه گچساران در مقطع ابتدائی 42 کتابخانه با تعداد 62 هزار جلد کتاب در مقطع متوسطه اول 21 کتابخانه و در متوسطه دوم 22 کتابخانه با 41هزار و 800 جلد کتاب فعالیت دارند.

وی افزود:  پیگیری اعضا جهت تحقق مصوبات انجمن و برنامه‌های کتابخانه‌ها پیشرفت روز افزون کتابخانه‌ها و حضور بیش از پیش مردم در کتابخانه‌ها را به دنبال دارد.

فرماندار گچساران اضافه کرد: باید با تعامل و تلاش شرایط مطلوب را برای تجهیز کتابخانه ها برای بهره گیری افراد فراهم  کنیم.


انتهای پیام