• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-6590-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

فرماندار:

تأمین آب 2.5 میلیون نفر از طریق سدکوثر گچساران

فرماندار شهرستان گچساران گفت: سدکوثر آب آشامیدنی 2 میلیون و 500 هزار نفر از ساکنان استان‌های هرمزگان، بوشهر، خوزستان و تعدادی از شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد را تامین می‌کند.

به گزارش ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد عبدالرحیم رحیمی در نشست بررسی مشکلات کشاورزان خیرآباد در گچساران افزود: کشاورزی یکی از قطب های مهم و در آمد زای کشور است.

وی بیان کرد: با توجه به کاهش نزولات آسمانی در سالهای اخیر و سال گذشته منابع و ذخیره های آب کاهش یافته و نیازمند بازنگری و برنامه ریزی در خصوص مصرف بهینه این مایه حیات است .

فرماندار شهرستان گچساران تصریح کرد: بحث کم آبی مختص شهرستان گچساران نیست و یک موضعی در کل کشور است.

رحیمی عنوان کرد:اما با توجه به اینکه روستاهای اطراف سد کوثر در گچساران اکثرا به شغل کشاورزی مشغول هستند باید بحث بهینه سازی مصرف آب و اصلاح الگوی کشت نیز در این زمینه رعایت شود.

وی ادامه داد: اگر موارد اشاره شده رعایت شود کشاورزان زحمتکش در خصوص کاشت محصولات کشاورزی و عرضه آنها به بازار با مشکل روبرو نخواهند شد.

فرماندار شهرستان گچساران با اشاره به کاهش آب سدکوثر خاطر نشان کرد: گنجایش مخزن سد کوثر 580 میلیون متر مکعب است که این سد آب آشامیدنی 2 میلیون و 500 هزار نفر از ساکنان استان‌های هرمزگان، بوشهر، خوزستان و تعدادی از شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد را تامین می‌کند.

به گزارش ایسنا، در پی اعتراضات کشاورزان منطقه خیرآباد فرماندار گچساران در محل سد کوثر حضور یافته و با تشکیل جلسه به بررسی مشکل کشاورزان این منطقه پرداخت.


انتهای پیام