• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-4714-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار:

۶ کمپ اسکان اضطراری در یاسوج احداث می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به وقوع زلزله های اخیر در استان، گفت: برای تامین نیاز عمومی و حفاظت از جان افراد این محدوده های امن در یاسوج ساخته می شود .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد عزیز فیلی در نشست کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان با بیان اینکه، ۶ نقطه در شهر یاسوج برای اسکان موقت مردم در مواقع بحرانی احداث می شود، افزود: مساحت هر کدام از این ۶ نقطه بین یک تا ۳ هکتار است و باتوجه به اینکه در مرکز شهر با کمبود زمین رو به رو هستیم در اطراف شهر یاسوج مستقر می شود .

  وی اظهارکرد: در موارد غیر بحرانی این ۶ نقطه دارای کاربری های تفریحی، اسکان و برپایی نمایشگاه هستند .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد: در سایر شهرهای استان از جمله سی سخت، دهدشت و گچساران این مکان ها در خصوص اسکان موقت بحران پیش بینی شود .

فیلی با بیان اینکه، این ۶ نقطه غیرمسقف هستند، تصریح کرد: اکنون این طرح در حال واگذاری به مشاور در زمینه مسائل زلزله نگاری، مکان یابی و تامین زیرساخت هاست .

وی ادامه داد: هزینه در نظر گرفته شده برای مطالعه این طرح حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان است .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد، خواستار تشکیل یک کمیته اجرایی با حضور فرمانداری بویراحمد، جمعیت هلال احمر، شهرداری یاسوج، سازمان مدیریت برنامه ریزی و راه و شهرسازی شد و عنوان کرد: این کمیته تا ۲ هفته آتی تصمیم گیری نهایی در خصوص اجرای این طرح و ضرورت انتخاب یا عدم انتخاب مشاور را به این کارگروه اعلام کند .

فیلی بیان کرد: با پیشنهاد مشاور بحث الحاق منفصل سه لکه جمعیتی شامل "سرآبتاوه"، "تل خسرو" و "شهرک ولایت"، "سروک" و "مادوان علیا" و "سفلی"، "بلهزار" و "مهریان "به شهر یاسوج برای طرح در شورای برنامه ریزی و توسعه استان و شورای عالی شهرسازی کشور موافقت شد .

 وی در ادامه در خصوص طرح جامع شهر یاسوج، اضافه کرد: دستگاه های اجرایی اطلاعات مورد نیاز در مورد این طرح را در اختیار مشاور  و راه و شهرسازی قرار دهند و برای بازنگری و بررسی بیشتر این طرح در نشست های بعدی کارگروه زیربنایی بحث و تبادل نظر می شود.


انتهای پیام