• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1984-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

ضرورت جداسازی آب شرب از آبیاری فضای سبز ادارات و دستگاهای دولتی کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: جداسازی آب شرب از آبیاری فضای سبز ادارات و دستگاهای دولتی استان ضرورت دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد سیدعلی لدنی نژاد در جمع خبرنگاران افزود: نصب وسایل کاهنده مصرف آب از جمله راهکارهای موثر در کاهش مصرف آب در ادارات است .

وی با بیان اینکه کاهش نزولات آسمانی و بروز پدیده خشکسالی در سالهای اخیر تاثیر مستقیم بر کاهش منابع تامین آب گذاشته، اظهارکرد: فعالیت های مختلف فرهنگی برای ترویج مصرف بهینه آب توسط آبفای استان در حال انجام است .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کهگیلویه و بویراحمد کاهش آب مصرفی و مدیریت مصرف توسط مشترکات را در کاهش اثرات تنش آبی و افت فشار آب مهم عنوان کرد .

لدنی نژاد تصریح کرد: نهادینه کردن فرهنگ استفاده بهینه از منابع آبی نیازمند همکاری مردم و دستگاههای اجرایی استان است .

وی عبور از تنش آبی را نیازمند همکاری عنوان کرد و ادامه داد: شهروندان علاوه بر رعایت راهکارهای صرفه جویی در مصرف آب باید همواره خود را در این زمینه مسئول بدانند .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: استفاده از کولرهای آبی مصرف آب شرب را بالا می برد و برای بازدهی بیشتر و جلوگیری از هدر رفت آب، باید کولرهای آبی به صورت مداوم چک شوند .

لدنی نژاد همچنین نصب سرشیرکاهنده مصرف آب بر روی شیرآلات منازل را عامل مهمی در کاهش مصرف آب عنوان کرد.


انتهای پیام