• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-5990-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

فرماندار:

خسارت ۹میلیارد تومانی بارش های اخیر به بخشهای مختلف شهرستان لنده

فرماندار شهرستان لنده از خسارت ۹ میلیارد تومانی بارش های اخیر به بخشهای مختلف این شهرستان خبر داد .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد دارا کریمی نژاد در شورای اداری استان افزود: با توجه به بارش هایی که طی چند روز گذشته در این شهرستان داشتیم، قریب به ۹ میلیارد تومان خسارت به بخش های مختلف در این شهرستان وارد شده است و تصمیم گیری برای رفع مشکلات پیش آمده ضروری است .

وی با بیان اینکه آتش سوزی های چند سال اخیر جنگل ها و مراتع در شهرستان لنده محسوس بوده است، اظهارکرد: طی سال گذشته ۳۰۰ ‌میلیون تومان برای مقابله با این آتش سوزی ها اختصاص یافت .

فرماندار شهرستان لنده خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیکی به ماه های گرم سال، تجهیز و توجه اعتباری در سال جاری نیز ضروری است .

کریمی نژاد تصریح کرد: بکارگیری کانکس و تجهیزات در مناطق پرحادثه در حوزه آتش سوزی ها کمک فراوانی به تحقق مقابله با این آتش سوزی ها می کند .

وی با اشاره به وضعیت کشت محصولات کشاورزی بخصصو برنج در شهرستان لنده ادامه داد: در حالی که در پایین دست شهرستان کشت برنج و هندوانه انجام می شود، از کشاورزان این شهرستان می خواهند که از کاشت برنج خودداری کنیم . خواستار توجه و اقدام برای رفع این مسئله هستیم.

فرماندار شهرستان لنده با اشاره به سفر مسئولین بنیاد برکت و مصوبات ارائه تسهیلات در این منطقه، اضافه کرد: رفع مشکلات پیش روی مصوبات و همکاری دستگاه های متولی در راستای تحقق ۵۰۰۰ سند و حوزه ضمانتی ضروری است.


انتهای پیام