• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-4014-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

آبرسانی سیار به 160 روستای کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۶۰ روستای این استان بصورت سیار آبرسانی می شوند.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "فیض الله پاسره" در دیدار با دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: از مجموع ۱۶۴۰ روستای استان، ۱۶۰ روستا از طریق آبرسانی سیار پوشش داده می شوند که پراکندگی جمعیت، کاهش و افت منابع آبی و شکل گیری روستاها در مناطق فاقد منبع تامین آب مشکلاتی را در راستای آبرسانی به وجود می آورد که سعی شده با تمهیداتی مانند آبرسانی سیار و مستمر به نیازهای این بخش از جامعه هدف پوشش مناسبی داده شود .

وی با اشاره به رشد و توسعه بخش ها و شاخص های مختلف خدمات آبرسانی روستایی در استان، اظهارکرد: با توجه به نگاه ویژه به استان ها، جذب ۳۸ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی محقق شد .

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ساخت ۱۸ مجتمع آبرسانی و تحقق ۹ پروژه تک روستایی از جمله هدفگذاری های این تزریق اعتبار بود که با تلاش های انجام گرفته برخی از پروژه ها عملیاتی و برخی نیز در دست اقدام است .

پاسره اجرای فاضلاب روستایی برای اولین بار در "شوتاور" را از جمله برنامه های عملیاتی شده عنوان و تصریح کرد: چشمه این منطقه از طریق فاضلاب آلوده شده بود که با تحقق این پروژه، کاهش آلودگی های منابع آبی و جلوگیری از مخاطرات شیمیایی و میکروبی حوزه آب را شاهد خواهیم بود .

وی ادامه داد: در آینده ای نزدیک این پروژه به شکل ۱۰۰ درصدی وارد مدار می شود .

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت سلامت آب و انتقال آب سالم و کنترل شده برای جامعه هدف، عنوان کرد: همچنین ایجاد و بهره برداری از بزرگترین آزمایشگاه آب روستایی کشور در دو سال اخیر محقق شد و در همین راستا می توان از این ظرفیت برای مرجع انجام آزمایشات در جنوب کشور استفاده کرد .

پاسره بیان کرد: این آزمایشگاه به تجهیزات پیشرفته ای مجهز شده و می تواند نقش مهمی در کنترل، ارتقا و بهبود شاخص کیفیت و سلامت منابع های آبی داشته باشد .

وی با تاکید بر شناسایی و برخورد با انشعاب های غیر مجاز، گفت: طی سال گذشته ۴۰۰۰ انشعاب غیر مجاز در سطح استان شناسایی شد .

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد افزود: با اعمال قانون،  خانوارهای زیر پوشش افزایش یافته و به ۶۰ هزار خانوار رسید .

پاسره راه اندازی سیستم قرائت، ارائه و پرداخت الکترونیک قبض در روستاها را گامی موثر در ارائه خدمات نوین دانست و تصریح کرد: آسان شدن پرداخت قبوض و جلوگیری از خطاهای احتمالی از مهمترین مزایای اجرای این طرح است .

وی با اشاره به برنامه های سالهای اخیر آبفار استان، همکاری با بخش خصوصی و برون سپاری خدمات، بهبود فرآیندهای واگذاری پروژه ها و کمک به کاهش تخلفات واگذاری، ایجاد تصفیه خانه بزرگ آب سرفاریاب، انجام مطالعات تامین آب روستایی و استفاده از منابعی مانند سدها برای جایگزینی منابع زیرزمینی را از دیگر اقدامات انجام شده دانست .

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد ضمن تقدیر از همکاری دستگاه قضایی، اضافه کرد: نقش همکاری و تلاش دستگاه قضایی در تحقق اهداف آبفار محسوس و اثر بخش است.


انتهای پیام