• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-3814-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد خبرداد

تحویل 209 بافت انسانی جانباختگان پرواز تهران- یاسوج به اداره کل پزشکی قانونی استان

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد از تحویل 209 بافت انسانی در ابعاد مختلف به اداره کل پزشکی قانونی استان خبرداد.

«کامروز امینی» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: از ابتدای سانحه هوایی تهران یاسوج تا کنون تعداد 209 بافت انسانی در ابعاد مختلف به اداره کل پزشکی قانونی استان تحویل شده است.

وی اظهارکرد: کلیه بافت ها تحت معاینات دقیق کارشناسی و نمونه برداری جهت آزمایشات ژنتیک و احراز هویت و کد گذاری جهت جمع بندی نتایج آزمایشات قرار گرفته اند.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تا کنون در دو مرحله تعداد 19پیکر شرایط تحویل به خانواده ها را داشته اند که این شرایط مبتنی بر تکمیل حداکثری بافت های انسانی یک پیکر بوده است.

امینی تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به اینکه جستجو در محل سانحه همچنان ادامه دارد شرایط تحویل سایر پیکرها نیز منوط به تکمیل حداکثری یک پیکر و یا اعلام خاتمه عملیات جستجو از سوی مسئولان ذیربط است.

وی ادامه داد: مراحل مختلف آماده سازی، انتقال و تحویل پیکر جانباختگان به خانواده هایی که امکان حضور در شهر یاسوج را نداشتند، ضمن هماهنگی با امور متوفیان شهرداری یاسوج، مدیریت بحران استان و اداره پزشکی قانونی محل سکونت ایشان انجام گرفته است.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: همچنین با توجه به احراز فوت کلیه مسافرین، کادر پروازی و امنیت سانحه هوایی بر اساس لیست اعلامی شرکت هواپیمایی آسمان، در حال حاضر صدور گواهی فوت برای جانباختگان سانحه هوایی با انجام مکاتبات قضایی بازپرس پرونده و درخواست خانواده ها در اداره پزشکی قانونی شهرستان بویراحمد انجام می گیرد، لیکن صدور جواز دفن نامبردگان منوط به وجود شرایط تکمیل و امکان تحویل پیکرهاست.


انتهای پیام