• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-7090-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

آغاز ساخت المان تنها شهید خلبان کهگیلویه و بویراحمد در گچساران

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گچساران گفت: کار ساخت المان شهید خلبان امیرسرلشکرابراهیم امید بخش و المان هواپیمای جنگنده اف 5 در گچساران آغاز شد.

سیروس باوی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: شهرستان گچساران 360 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

وی بیان کرد: کار ساخت المان تنهاشهید خلبان کهگیلویه و بویراحمد امیر سرلشکر "ابراهیم امید بخش" و ساخت المان هواپیمای جنگنده اف 5 در گچساران آغاز شد.

رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران گچساران تصریح کرد: با پیگیری های بنیاد شهید و شهرداری و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی این اقدام انجام شده است.

باوی عنوان کرد: اعتبار در نظر گرفته شده برای ساخت المان شهید خلبان و هواپیمای جنگنده بالغ بر دومیلیارد ریال است که از این میزان 500 میلیارد ریال آن تخصیص داده شده است.

وی گفت: وزن المان هواپیمای جنگنده 10 تن و طول آن 20 متر و طول المان شهید نیز 3 متر است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گچساران خاطرنشان کرد: المان شهید خلبان و هواپیمای جنگنده در فلکه ورودی گچساران( فلکه فرودگاه) نصب خواهد شد.

باوی بیان کرد: امیر سر لشکر ابراهیم امید بخش تنها خلبان شهید استان کهگیلویه و بویراحمد است که در گچساران متولد شده و در این شهرستان زندگی می کرد.

وی ادامه داد: در این شهرستان 1600 جانباز 5 تا 70 درصد، 100 نفر آزاده و 260 فرزند شهید وجود دارد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گچساران اضافه کرد: در گچساران تعداد 30 نفر از والدین شهدا که در قید حیات هستند نیز زندگی می کنند.

به گزارش ایسنا، امیر سرلشکر ابراهیم امیدبخش یازدهم مردادماه سال 1332 در شهرستان نفتخیز گچساران از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد چشم به جهان گشود و در عمليات آزاد‌سازي سوسنگرد در 26 آبان‌ماه سال 1359 كه به شكست حصر سوسنگرد منجر شد به درجه رفیع شهادت نائل آمد.


انتهای پیام