• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-3314-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

تیم جراحی پلاستیک به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر می کنند

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد در بهمن ماه سال جاری میزبان تیم جراحی پلاستیک خواهد بود .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد امین اله بابوبی در جمع خبرنگاران افزود: تیم جراحی پلاستیک در روزهای 13 تا 18 بهمن ماه مصادف با دهه فجر، بیماران مبتلا به شکاف لب و کام و ناهنجاری های مادرزادی سر و صورت را به صورت رایگان در بیمارستان شهید رجایی گچساران ویزیت و درمان می کنند .

وی هدف از این طرح را خدمت‌رسانی به مردم محروم استان عنوان و بیان کرد: با توجه به افزایش میزان مراجعه بیماران بی‌بضاعت و کم‌بضاعت از نقاط مختلف استان به دانشگاه علوم پزشکی برای کمک به این عزیزان، مقرر شد تیم فوق تخصص جراحی شکاف لب، شکاف کام و ناهنجاری های مادرزادی دکتر کلانتر هرمزی را با همکاری موسسه ملی مرهم به استان دعوت کنیم، که خوشبختانه این تیم خیر با اشتیاق جهت درمان رایگان بیماران در استان حضور خواهند یافت .

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: وقتی علم به جای مایه فخر بودن انسان در مسیر انسانیت خرج شود، چنین کارهای ماندگاری را رقم می زند .

بابویی با اشاره به اینکه اغلب کودکان لب شکری و مبتلا به شکاف لب بی بضاعت و در مناطق محروم استان زندگی می کنند، تصریح کرد: متاسفانه هنوز علت مشخصی برای تولد نوزادان مبتلا به شکاف لب و کام وجود ندارد و هیچگونه آزمایش ژنتیک و یا سونوگرافی قادر به پیشگیری از تولد آن ها نیست .

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: نداشتن تغذیه صحیح، مصرف همزمان دارو در حین بارداری، ازدواج‌های فامیلی و بیماری‌های عفونی در سه ماهه اول بارداری در بروز این ناهنجاری مادرزادی بسیار موثر است .

بابویی، آمار مبتلایان به این بیماری در استان‌های مرفه با استان‌های محروم را متفاوت دانست و یادآور شد: این بیماری رابطه مستقیمی با سطح آگاهی و رفاه مردم دارد .

وی، لب شکری را نام دیگر کودکان مبتلا به شکاف‌های عمیق و لبخندهای شکننده عنوان و بیان کرد: این بیماران با همین درد به دنیا می‌آیند و آنهایی که قادر به درمان خود نیستند با همین درد از بین می روند .

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج زمان حضور این تیم را روزهای سیزدهم تا هجدهم بهمن ماه سالجاری عنوان و تصریح کرد: این تیم جراحی در بیمارستان شهید رجایی گچساران مستقر شده و به بیماران مبتلا به شکاف لب و کام و ناهنجاری های مادرزادی سر و صورت در سنین مختلف ارائه خدمت می کنند .

بابویی خاطرنشان کرد: سرپرستی این گروه به عهده دکتر عبدالجلیل کلانترهرمزی است و در مدت 6 روز به صورت رایگان بیماران را ویزیت و تحت درمان قرار می دهند .

وی با بیان اینکه ثبت نام و پذیرش بیماران صرفا" از طریق سامانه های اینترنتی www.marhamportal.ir و ejtemaee.yums.ac.ir انجام می پذیرد، تاکید کرد: مردم استان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09382745740 تماس حاصل فرمایند .

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: این تیم با تجهیزات کامل وارد استان خواهند شد و ظرفیت همه اتاق عمل های بیمارستان شهید رجایی گچساران در اختیار آنها قرار می گیرد .

بابویی با بیان اینکه این تیم جراحی تنها به افرادی که نیازمند جراحی شکاف لب و کام و ناهنجاری های مادرزادی سر و صورت باشند ارائه خدمت می کند، بیان کرد: افرادی که دچار سوختگی هستند و یا نیازمند به ترمیم پوست، مو و انجام اعمال زیبایی باشند، شامل این خدمات نمی شوند .

وی، اطلاع رسانی گسترده به منظور آگاهی بخشی مردم استان از حضور این تیم در بیمارستان شهید رجایی گچساران را لازم و ضروری برشمرد و اضافه کرد: مقرر شد از طریق شبکه استانی دنا، شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها، رسانه های محلی و تبلیغات میدانی اطلاع رسانی لازم در این خصوص صورت گیرد.


انتهای پیام