• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-2690-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

مدیر اداره آموزش و پرورش چرام:

1612 بیسواد در چرام وجود دارد

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان چرام گفت: میزان باسوادی در این شهرستان 96درصد است و هم اکنون 1612 بیسواد در این شهرستان وجود دارد.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد، صدرالله عزیزی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک هفته سوادآموزی و ولادت امام حسن عسکری(ع) افزود: در واقع خانواده، مدرسه و اصحاب رسانه سه رکن برای موفقیت دانش آموزان هستند.

وی با اشاره به اینکه از هر نقدی استقبال خواهیم کرد و از نظرات رسانه استفاده می کنیم، بیان کرد: سیاست دولت یازدهم و دوازدهم ریشه کنی بیسوادی است و نهادینه کردن سواد در جامعه، می تواند بیسوادی را کاهش دهد.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان چرام با بیان اینکه بیسوادی عاملی است که ضرر آن به جامعه و به خود برمی گردد، خاطرنشان کرد: سطح سواد والدین در انتخاب مدارس فرزندان نیز تاثیرگذار است. شاید در تنها حوزه ای که مشکلی نداشته باشیم، همین حوزه سوادآموزی است.

عزیزی تصریح کرد: چالش بزرگ در این حوزه، استقبال کم افراد است. بهترین روش سوادآموزی فرد به فرد بوده چراکه بیشترین نوع آموزش از همین طریق است.

وی ادامه داد: در سال جاری بیش از 100 درصد افراد در حوزه سوادآموزی درحال آموزش دیدن هستند که در آخرین امتحانات این حوزه، بیش از 60 درصد قبولی داشتیم.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان چرام با اشاره به آمار بیسوادی در شهرستان چرام عنوان کرد:در سنین 10 تا 40 سال، درصدی قریب به 96 بوده که بر بر اساس آخرین سرشماری تعداد بیسوادان ما 1612نفر است.

عزیزی تصریح کرد: هر فردی می تواند یک نفر را باسواد کند که ما نیز تحت پوشش قرار می دهیم که دهیاران و شوراهای روستا نقش خوبی را می تواند ایفا کنند.

وی با اشاره به اینکه آموزش دهندگان بیمه شده اند، اضافه کرد: از ابتدای مهرماه آموزش دهندگان ما بیمه شده اند و یکی از مباحث پس از سوادآموزی، ارتقای سواد و تحصیل برای آموزش دهنده به انتخاب خود است.


انتهای پیام