• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-1990-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

اختصاص 80 میلیارد ریال اعتبار به حوزه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود 80 میلیارد ریال اعتبار به حوزه گردشگری استان اختصاص یافت که برای آن 24 پروژه تعریف شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد " محمود باقری" در جمع خبرنگاران افزود: در سالجاری به حوزه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد حدود 13 میلیارد ریال اعتبار ازمحل تملک دارایی تعلق گرفته است.

وی بیان کرد: در سفر هیئت دولت و ریاست جمهوری به کهگیلویه و بویراحمد حدود 80 میلیارد ریال اعتبار به حوزه گردشگری استان تزریق که برای آن 24 پروژه تعریف شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از این میزان اعتبار 30 میلیارد ریال آن به موزه کهگیلویه و بویراحمد تعلق گرفته است.

باقری عنوان کرد: چهار پارک اسکان در شهرستانهای یاسوج، گچساران، سی سخت و دهدشت پیش بینی شده است.

وی گفت: مابقی اعتبارات عنوان شده در راستای ایجاد اردوگاه ها و تکمیل اردوگاه های رفاهی، تفریحی که در کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی شده بود، تزریق شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: برخی از پروژه های در دست اجرا اعم از پارک های اسکان شهرستانهای یاسوج، گچساران، دهدشت و سی سخت، موزه استان در ایام دهه فجر افتتاح خواهد شد.

باقری اضافه کرد: بخشی از اردوگاه های رفاهی و تفریحی شامل دشتک دیل در گچساران، تنگ ماغر در بهمئی، چشمه بلقیس در چرام، اردوگاه سی سخت، خه گلون یاسوج نیز آماده افتتاح در 22 بهمن ماه سالجاری هستند.


انتهای پیام