• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-1384-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

ساخت دومین مجتمع بزرگ خدماتی وزارت نفت در یاسوج

مدیر عامل شرکت ملی توزیع و پخش فرآورد‌های نفتی استان کهگیلویه و بویراحمد از ساخت دومین مجتمع بزرگ خدماتی وزارت نفت در یاسوج خبرداد.

لطف الله مسعودی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: با همکاری وزارت نفت دومین مجتمع بزرگ خدماتی، رفاهی، فرهنگی، ورزشی و تفریحی این وزارتخانه در کشور در پارک جنگلی یاسوج احداث می‌شود .

وی مساحت این مجتمع را بیش از ۷۵ هکتار عنوان و بیان کرد: اعتبار این طرح بزرگ خدماتی فرهنگی، ورزشی و رفاهی نیز ۶۰۰ میلیارد تومان است که این مقدار اعتبار برابر با ۸۰ تا ۹۰ درصد اعتبارات عمرانی استان در سالجاری است .

مدیر عامل شرکت ملی توزیع و پخش فرآورد‌های نفتی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مطالعات این مجتمع تکمیل شده و طراحی آن نیز تا ماه آینده آماده می‌شود خاطرنشان کرد: وزیر نفت در سفر به استان ضمن بازدید از محل احداث این مجتمع در پارک جنگلی یاسوج آن را بهترین مکان برای احداث این مجتمع ارزیابی کرد .

مسعودی با بیان اینکه تمام مسائل زیست محیطی در احداث این طرح رعایت می‌شود، تصریح کرد: تلاش می شود از احداث ساز‌ه های بتنی خود داری و تلاش می‌شود از چوب برای ساخت اماکن مورد نیاز در این مجتمع استفاده شود .

وی با اشاره به اینکه تلاش می‌شود در اجرای این مجتمع درختان قطع نشود، ادامه داد: با استفاده از ظرفیت درختان موجود در مکان های خالی از درخت خانه‌های ویلایی چوبی برای اسکان گردشگران ساخته می‌شود .

این مسئول راه اندازی مجتمع خدمات رفاهی،فرهنگی، ورزشی و تفریحی وزارت نفت با بیان اینکه این مجتمع یک طرح صنعتی نسیت بلکه یک طرح اقتصادی است عنوان کرد: در این مجتمع بزرگ علاوه بر خانه‌های ویلایی برای سکونت، سینما، هتل، پیست‌های مختلف ورزشی از جمله دوچرخه سواری، اسب سواری، کافی شاپ ، رستوران و سایت نجوم پیش بینی شده است .

مسعودی با اشاره به اینکه احداث این مجتمع هم به لحاظ اشتغالزایی و هم به لحاظ اقتصادی برای استان درآمد زایی اقتصادی زیادی دارد، تاکید کرد: با راه اندازی این طرح بزرگ اقتصادی علاوه بر گشترش حوزه حمل نقل عمومی برون و درون شهری و توسعه فرودگاه باعث پیشرفت استان و رونق کسب و کار در شهر یاسوج و شهر‌های همجوار خواهد شد .

وی بروکراسی اداری و خلع ید شهردای یاسوج از محل احداث این مجتمع را از مشکلات پیشرو دانست و بیان کرد: در صورت همکاری دستگاه‌های اجرای استان تا پایان سال اولین مجتمع بزرگ رفاهی، فرهنگی و افریحی و ورزشی وزارت نفت در حوزه جنوب کشور در شهر یاسوج گلنگ زنی می‌شود .

مدیر عامل شرکت ملی توزیع و پخش فرآورد‌های نفتی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: با راه اندازی این طرح امکان استفاده کارکنان وزارت نفت در سراسر کشور و عموم مردم وجود دارد.


انتهای پیام