• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-3714-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

راه اندازی تیم های واکنش سریع هلال احمر در برخی شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد گفت: تیم های واکنش سریع هلال احمر در شهرستان های بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت استان راه اندازی می شود.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد سید امان الله جهانبین سه شنبه، 14 آذر ماه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: این مهم در سال گذشته عملیاتی شده است و در شهرهای بالای ۱۰۰هزار نفر نیز اجرایی خواهد شد .

وی با اشاره به اینکه در حوزه معاونت امداد و نجات،۱۰ پایگاه ثابت، موقت و سیار  در استان فعال است، بیان کرد: تعداد امداد گران و  نجات گران داوطلب در حوزه معاونت امداد و نجات یکهزار و ۲۶۸ نفر است که ۵۳۱ زن و ۷۳۷ مرد در این حوزه فعالیت دارند .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ۷۵ ‌تیم عملیاتی به ظرفیت ۳۷۵ نفر در این راستا آموزش های مناسب را دیده اند و بر اساس رسالت ها حرکت می کنند .

جهانبین با اشاره به حادثه زلزله غرب کشور تصریح کرد: در همان ساعت اولیه حادثه، تیم های امدادی ما به حالت آماده باش درآمدند و زمینه اعزام تیم های امدادی و عملیاتی فراهم شد .

وی ادامه داد: با توجه به اینکه استان های معین برای پوشش امدادی در این حادثه مشخص شدند، استان ما به عنوان پشتیبان استان های معین بود .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد از اعزام دو تیم به ظرفیت ۳۰ نفر به مناطق زلزله زده خبر داد و عنوان کرد: تیم اول به مدت ۱۰ روز در راستای اسکان اضطراری و نیازهای این حوزه و تیم دوم با هدف توزیع چهار هزار بسته غذایی با استاندارد مناسب برای پوشش در منطقه سرپل ذهاب فعالیت داشت .

جهانبین با اشاره به راه اندازی پایگاه های ثابت و سیار جمع آوری کمک برای زلزله زدگان تاکید کرد: ۱۶پایگاه ثابت و سیار در سطح استان فعال شد و در همین راستا با معرفی شماره حساب، ۱۲۱میلیون تومان کمک نقدی و در حوزه اقلام، کالاهایی به ارزش ۶۸۰ میلیون تومان جمع آوری شد . کالاهای جمع آوری شده در قالب کاروان استان به مناطق  زلزله زده اعزام شد .

وی با اشاره به خدمات رسانی به مناطق محروم استان بیان کرد: در سال جاری ۱۵کاروان سلامت به روستاهای محروم استان اعزام شده اند .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد طرح های همای رحمت، فرشتگان رحمت و حمایت ماندگار را از اهم طرح های کمک به خانواده های کم بضاعت، بی سرپرست و بد سرپرست دانست و گفت: طرح های ارمغان مهر و پنجره های امید نیز از دیگر برنامه های اجرایی این جمعیت است .

جهانبین عملیات رها سازی را از مهمترین رسالت های حوزه امداد رسانی این جمعیت عنوان و تصریح کرد: طی سال ۹۵ و ۹۶، ۵۰۴ عملیات جاده ای، ۶۰ مورد کوهستان، ۱۱۰ مورد رهاسازی و دو مورد نیز مربوط به ریزش آوار بود .

وی از آموزش خانواده ها در قالب طرح خادم خبر داد و اضافه کرد: مربیان ما در قالب این طرح در خانواده ها حضور پیدا کرده و برای تحقق هدفگذاری آموزش های طرح و دستیابی به اهداف آموزشی اقدام خواهند کرد . ‌همچنین مانورها و برنامه های متعددی در راستای آگاه سازی جامعه و پیشگیری از حوادث انجام خواهد شد.


انتهای پیام