• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-5090-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

6 دانش آموز استثنایی دیشموک معلم دارند؟

 ۶دانش آموز کلاس درس جابرن حیان مدرسه ابتدایی استثنائی روستای امامزاده میرسالار(ع) بخش دیشموک از توابع شهرستان کهگیلویه قریب یک هفته است که معلم ندارند این خبر در برخی رسانه ها انتشار یافته که از مسئولان مربوطه پیگیری کرده ایم.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "محمدرحیم رضایی نیکو"، معلم این دانش آموزان با بیان اینکه در ابتدای سال تحصیلی محمد نوروزی نیا معاون آموزشی اداره را بر عهده داشت، بنده را به عنوان معلم این مدرسه انتخاب کرد، گفت: هم اکنون که سمت سرپرستی را عهده دار هستم با ادامه فعالیت بنده که معلم تخصصی مدارس استثنائی ام مخالفت می کند .

رضایی نیکو افزود: در قانون آمده که فرهنگی که فوق دیپلم دارد می تواند برای روستائیان کار کند و هرچند زمان بازنشستگی سر رسید اما با مجوز اداره استثنائی استان، اجازه ادامه فعالیت تا پایان سال را دارم .

وی بیان کرد: با توجه به کمبود نیروی تخصصی در این منطقه جهت آموزش به دانش اموزان استثنائی در ابتدای سال با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش و بنا به درخواست اداره استثنائی استان در کلاس درس جابربن حیان دیشموک حاضر شده ام .

رضایی نیکو با بیان اینکه چرا آقای نوروزی در ابتدای سال مخالفت نداشت اما هم اکنون که رئیس داره شده مخالفت دارد، خاطرنشان کرد: سرپرست آموزش و پرورش دیشموک با لجبازی و به علت تعصبات قومی و قبیله ای، اجازه ادامه کار را به ما نمی دهد .

وی با بیان اینکه از هفته قبل بنا به دستور سرپرست از ادامه کار من در کلاس جابربن حیان جلوگیری شد، اضافه کرد: اگر آقای نوروزی با بنده مشکلی دارد، دانش آموزان چه گناهی دارند که باید یا معلم نداشته و بلکه بدون معلم استثنائی شوند .

محمد نوروزی نیا، سرپرست اداره آموزش و پرورش دیشموک در گفت و گو با خبر نگار ایسنا ضنت تکذیب این خبر گفت: معلم این مدرسه که دارای مدرک فوق دیپلم و تخصصی نبود، بازنشسته شد و معلم جایگزین نیز شروع به کار کرده است.

وی افزود: بکارگیری این معلم بازنشسته در پست مدیر آموزگاری خلاف قانون بوده و براساس قانون خدمات کشوری شرایط جانبازی و مدرک تحصیلی ارشد را برای بیش از 30 سال خدمت نداشت در حالی که یک سال پس از بازنشستگی کار می کرد.

نوروزی اضافه کرد: اظهارات این معلم غیر منطقی است و صحت ندارند. کلاس درس این مدرسه هیچگاه تعطیل نشد. 


انتهای پیام