• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-3314-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد
  • چاپ

وجود بیش از 18هزار معلول شناسایی شده در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل بهزیستی استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۱۸ هزار و ۵۰۰ معلول خفیف و شدید در سطح این استان شناسایی‌ شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد سید علی‌رضا موسوی امجد صبح امروز در همایش تجلیل از معلولان به مناسبت ۱۳ آذرماه روز جهانی معلولین در یاسوج افزود: هفته معلول فرصت مناسبی برای آشنایی با موانع و مشکلات این قشری است .

وی بیان کرد: ۱۸ هزار و ۵۰۰ معلول خفیف و شدید در سطح این استان شناسایی‌شده که برای خانواده‌های دارای دو معلول نیز وام ۳۰میلیون تومانی بلاعوض پرداخت‌شده است .

مدیرکل بهزیستی استان کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: باید محیط و معابر را برای تسهیل در تردد معلولان روان‌سازی شود، که امیدواریم با رفع مشکلات معلولان، در جهت رضایت‌مندی این قشر قدم برداشته شود .

موسوی امجد اضافه کرد: هفته معلول فرصت مناسب برای آشنایی با موانع و مشکلات این قشر است، که به‌واسطه برخوردار نبودن از برخی توانایی‌های خود، مورد بی‌مهری برخی قرار می‌گیرند، معلولانی که در بسیاری از موارد باوجود همین محدودیت‌ها، کارهایی را انجام داده، که از توان افراد بدون معلولیت نیز فراتر است.

همچنین سید محمد کاظم نظری، فرماندار شهرستان بویراحمد نیز در این مراسم گفت:متاسفانه بخشی از خدماتی همچون صدور پروانه برای مسکن مددجویان و واگذاری انشعابات که در گذشته به معلولان داده می شد هم اکنون کم رنگ شده است.

وی بیان کرد: اینکه در سطح مدیریت استان کهگیلویه و بویراحمد از معلولان استفاده می شود قابل تقدیر است.

نظری اضافه کرد: باید جهت پیشگیری از معلولیت مشاوره ژنتیک و قبل از ارزدواج جدی گرفته شود.


انتهای پیام