• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-1486-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

فضای حاکم بر دانشگاه‌ها دچار سیاست‌زدگی است

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: فضای حاکم بر دانشگاه‌ها به تبع از فضای کشور دچار سیاست‌زدگی است.

دکتر نوروز هاشمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد افزود: نبود انگیزه کافی به دلیل مهم بودن آینده برای دانشجویان، سیاسی شدن بیش از حد ورود سیاسیون به دانشگاه و رشد بی رویه دانشگاه‌های بی‌کیفیت و تربیت موازی دانشجو از جمله دلایل وجود نداشتن شور و حال دهه‌های گذشته در دانشگاه است.

وی اظهارکرد: هم اکنون مهمترین دغدغه دانشجویان نگرانی برای شغل آینده است در حالی که باید مهمترین دغدغه آنها مساله آموزش و پژوهش و انجام کارهای فرهنگی باشد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مسئولان در سال‌های گذشته نسبت به صدا و نقدهای دانشجویان برخوردهای متفاوتی داشتند.

هاشمی در پاسخ به این سوال که مسئولان صدای و نقد دانشجو را تهدید می دانند یا فرصت، تصریح کرد: چون صدای دانشجویان بیشتر نقد کردن مسئولان است شاید مسئولان آن را تهدید می دانند.

وی ادامه داد: دانشجویان در مقابل مقام معظم رهبری خیلی راحت صحبت می کنند، بعضی از مسئولان از فعالیت و رسالت های دانشجو بی خبرند بنابراین از حضور در کرسی های آزاد اندیشی استقبال نمی کنند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: دانشجویان از طیف‌های مختلف فکری باید در دانشگاه با برگزاری برنامه‌های مختلف گفتمان را تمرین کنند چون دانشجویان کشور مدیران آینده خواهند بود. همچنین مسئولان باید شرایط گفتمان را در دانشگاه‌ها فراهم کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: